Kim jesteśmy?

Od 2015 roku realizujemy w Łodzi naszą wizję szkoły plastycznej, gdzie kursanci mogą efektywnie rozwijać swoje hobby, gdzie przygotujemy Was do egzaminów na ASP, architekturę i inne kierunki artystyczne. Wprowadziliśmy nową jakość w kształceniu plastycznym, jakośc podpartą doskonałą lokalizacją, dbaniem o każdy szczegół procesu edukacji: od doboru materiałów przez nowoczesne techniki kształcenia, aż po odpowiednie wyposażenie zapewniające m.in. ergonomię i wygodę podczas pracy.

Nasza pracownia

Oferujemy niepowtarzalny komfort nauki, świetne zaplecze socjalne i zaangażowanych w pracę nauczycieli, potrafiących przekazać swoją wiedzę, dających dobre słowo i pomoc, ale też potrzebną konstruktywną krytykę.

Nasza pracownia znajduje się w loftach w dawnej fabryce Karola Scheiblera przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Ta piękna poindustrialna przestrzeń doskonale nadaje się na pracownię plastyczną, a sąsiedztwo Księżego Młyna czy pałacu Herbsta tworzy niepowtarzalny kwartał przemysłowej Łodzi w którym to często organizujemy plenery.

POZNAJMY SIĘ

Ania

Trudne nie znaczy niemożliwe.... z miłości do artystycznego świata rozpoczął się pierwszy większy projekt biznesowy Ani – szkoła rysunku Kreska. Przygodę z malarstwem i rysunkiem rozpoczęła w Liceum Plastycznym im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie oraz równolegle doskonaliła warsztat artystyczny w prywatnej szkole w Krakowie pod okiem wybitnych profesorów. Aktualnie jest absolwentką Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Łódzkiej z ukończonym tytułem magistra. Ania nie boi się wyzwań, ma doświadczenie min. w pracy przy projektach architektonicznych bardzo często skomplikowanych i nietypowych. Odkąd ukończyła Szkolenie Szybowcowe w 2012 roku stara się każdą swoją wolną chwilę spędzać w powietrzu.

Kuba

Rysunek architektoniczny, akwarela to główne zajęcie Kuby od kilkunastu lat, natomiast na co dzień realizuje się pracując przy projektach z zakresu architektury i projektowania wnętrz. Architekt z wykształcenia, uczestnik
i organizator plenerów malarskich w kraju i za granicą. Arezzo, Lizbona, Siena, San Gimignano, Chełmno to tylko niektóre z miast z podróży plenerowych uwiecznionych na obrazach Kuby. Podczas studiów założył i prowadził jako przewodniczący Koło Naukowe Rysunku, przy Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Aktualnie absolwent studiów magisterskich Politechniki Łódzkiej. Malarstwo akwarelowe oraz kurs rysunkowy w Kresce prowadzony jest przez Kubę od początku aż do egzaminu przygotowującego na studia architektoniczne.

Natasza

Początki artystycznej edukacji Nataszy rozpoczęły się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Kolejnym krok w zdobywaniu doświadczenia to ukończenie wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oparte o bogate praktyki oraz staż m. in. w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wyjątkowa kolekcja dyplomowa Nataszy została doceniona prestiżową nagrodą Grand Prix Jury oraz Mediów konkursu ZŁOTA NITKA. Liczne sukcesy artystki zostały docenione w wielu konkursach i wystawach w kraju i Europie m.in. BALTIC FASHION AWARD (Niemcy), FASHIONCLASH (Holandia), FETISHIZM IN FASHION (Holandia). Pracownia Sitodruku BLOT – to realizacja pasji Nataszy której jest współzałożycielką gdzie prężnie realizuje projekty. 2015 rok to początek pracy z dziećmi i młodzieżą w ramach współpracy z Fundacją Działania. Aktualnie Natasza jest absolwentką Doktoranckich Studiów Środowiskowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Adrian

Aktualnie student projektowania ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Wiedzę i umiejętności doskonali w słynnej pracowni 240 pod okiem wybitnych osób: Michała Szulca i Małgorzaty Czudak. Na co dzień Adrian samodzielnie projektuje, tworzy konstrukcje i szyje swoje projekty, ubrania, buty i dodatki.
Każdy projekt jest unikatowy i określany przez niego samego jako awangardowy – taki w której spokojnie można wyjść na ulicę. W swoich pracach eksperymentuje z formą, konstrukcją i wyjątkowymi tkaninami. Pierwszy raz zadebiutował podczas konkursu Złota Nitka w 2017 roku, po czym jego ubrania zaczęły nosić gwiazdy m.in. Natalia Nykiel, Karolina Gilon, Natasza Urbańska, Michał Szpak, Julia Wieniawa, Monika Brodka, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Marcelina Zawadzka i Honorata Skarbek. Prace artysty pojawiały się na łamach takich magazynów jak KMAG, VulkanMagazine, Sezon Magazine, Lounge Magazine, Vouge Polska, Twój styl, Fashion magazine, Elle Polska, L Offciel Polska. Adrian jest Laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, a także laureatem konkursów: Fashion Designer Awards, Złota Nitka 2018, Off Fashion, Złoty Guzik, Radom Fashion Show.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE!

Kropka Design Sp. z o.o.